O mnie

Przekonaj się jak zdrowe odżywianie zmieni Twoje życie

Studia magisterskie ukończyłam w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia o specjalizacji dietetyka kliniczna, studia inżynierskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz studia podyplomowe z Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego. Poza tym skończyłam Medyczne Studium Policealne w Płocku, uzyskując tytuł technika farmaceutycznego. Zdobyłam wiedzę z chemii leków i interakcji leków z żywnością oraz doświadczenie w pracy z pacjentem.

Dodatkowo jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków i Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Dietetyka jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki, dlatego regularnie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych, szkoleniach, webinarach i warsztatach praktycznych.

W swojej praktyce opieram się na specjalistycznej literaturze i pracach popartych badaniami naukowymi.

W swojej pracy dążę do zmiany nawyków żywieniowych swoich podopiecznych. Ponadto wspieram i edukuję w zakresie prawidłowego żywienia.

Uwzględniam stan zdrowia, preferencje smakowe, styl życia.

Na co dzień prowadzę własny gabinet dietetyczny, przyjmując stacjonarnie w przychodniach w Płocku. Oferuję również konsultacje online, dzięki czemu mogę dotrzeć do większej grupy osób umożliwiając zrealizowanie postawionego celu.

Zajmuję się opracowywaniem indywidualnych planów żywieniowych dla osób z nadwagą, otyłością i współistniejącymi chorobami klinicznymi. Współpracuję z rodzicami, którzy dbają o kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych swoich dzieci od najmłodszych lat oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żywieniem. Pomagam dzieciom z niedowagą, nadwagą i otyłością, z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.

Jestem miłośniczką zdrowej żywności oraz zwolenniczką holistycznego podejścia do człowieka.

Chcę dzielić się z innymi swoją wiedzą i pasją do dietetyki również od strony kuchni. Dlatego uważam, że dieta aby była skuteczna musi być przede wszystkim indywidualna ale również smaczna, łatwa w przygotowaniu oraz sporządzona z ogólnodostępnych składników. Pragnę pokazać, że przez dobrą organizację pracy, znajomość podstawowych zasad żywienia, można osiągnąć sukces. Chcę przekonać, że zdrowe odżywianie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych.

Julita Nowak

Dietetyk kliniczny

Dyplomy i Certyfikaty

Dietetyka jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki, dlatego dbam o systematyczne poszerzanie i uaktualnianie swojej wiedzy