Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie lub napisz do mnie maila

Jak będzie wyglądało pierwsze spotkanie?

Na pierwszym spotkaniu zostanie omówiony szczegółowo Twój dotychczasowy sposób żywienia, styl życia, stan zdrowia, przebyte choroby. Uzyskasz, także wszelkie niezbędne informacje dotyczące swojej masy i budowy ciała. Omówiony zostanie plan dietetyczny, zalecenia, oczekiwania i Twoje cele, którym się będziemy przyglądać w trakcie całego procesu dietoterapii.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Pierwsza wizyta

Co ze sobą zabrać?

Warto, ze sobą zabrać aktualne wyniki badań: morfologię krwi, profil lipidowy, TSH, glukozę, enzymy wątrobowe, ogólne badanie moczu. Jeżeli przewlekle chorujesz, jesteś po pobycie w szpitalu zabierz ze sobą wypis. Jeśli zażywasz dodatkowo suplementy diety, zapisz nazwy i weź karteczkę ze sobą oraz wypełniony dzienniczek żywieniowy.

Który program żywieniowy wybrać?

Zazwyczaj wspólnie jest ustalany podczas pierwszej wizyty po dokładnym zapoznaniu się ze stanem zdrowia.

Co zawiera gotowy plan żywieniowy?

Plan żywieniowy uwzględnia szczegółowy opis posiłków z przepisami, gramaturą, czasem wykonania, kalorycznością, zawartością białka, tłuszczu i węglowodanów oraz mikro i makro składników jeśli zachodzi taka potrzeba. Ponadto listę zakupów i indywidualnie opracowane zalecenia dietetyczne.

Czy dieta jest trudna?

Oczywiście, że nie! Układając jadłospis zawsze dostosowuję go do Ciebie, zwracam uwagę na produkty lubiane oraz te, za którymi nie przepadasz. Uwzględniam Twój styl życia, dzięki czemu możesz jeść smacznie, zdrowo i tak jak chcesz, bez wmuszania w siebie produktów nielubianych.

Kiedy otrzymam gotowy jadłospis?

Czas oczekiwania na plan żywieniowy wynosi około 5-7 dni roboczych od dnia wizyty lub zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym.

Jak mogę otrzymać jadłospis?

Jadłospis można otrzymać drogą mailową lub wydrukowany odebrać w poradni.

Jak często odbywają się wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne odbywają co 3-4 tygodnie celem monitorowania postępu dietoterapii oraz ewentualnej korekcji planu żywieniowego.

Czy po 7 lub 14-dniowym jadłospisie muszę wykupić kolejny?

Nie ma takiej potrzeby, taki jadłospis można powtarzać przez kolejne tygodnie do następnej wizyty kontrolnej.

Ile będzie trwała współpraca?

Na samym początku współpracy ciężko odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od postępu a także motywacji. Takie informacje można uzyskać podczas wizyty kontrolnej według indywidualnych ustaleń.

Czy analiza składu ciała jest bezpieczna?

Pomiar ten dokonywany jest przy wykorzystaniu bioimpedancji elektrycznej (ang. Body Impedance Analysis). Jest to wiarygodny i nieinwazyjny sposób analizy składu ciała. Bezpieczne sygnały elektryczne o niskim natężeniu przesyłane są przez ciało za pomocą elektrod, które są niegroźne i nieodczuwalne dla organizmu.

Czy możliwa jest konsultacja w trakcie współpracy?

Tak, istnieje taka możliwość. Jestem po to aby pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości pojawiające się na drodze w dążeniu do celu, odpowiedzieć na wszelkie pytania i wspierać w trakcie całego procesu. Można się kontaktować ze mną telefonicznie lub mailowo, staram się odpowiadać tak szybko jak tylko to możliwe.

Ile można schudnąć w miesiąc?

Ciężko konkrtenie jest odpowiedź na to pytanie, ponieważ jest to sprawa indywidualna. Niejednokrotnie podkreślam, że każdy z nas jest inny i że na poziom utraty masy ciała składa się wiele czynników. Znaczenie ma również stan zdrowia, szybkość metabolizmu oraz wcześniej stosowane diety.

Smaczne i zdrowe

Przepisy dla Ciebie

Aby być na bieżąco zapisz się do newslettera

ciekawe artykuły, porady, przepisy, ...