Dietetyka Pediatryczna

ciąża żywienie dieta

Najlepszy czas na zmiany

Sposób odżywiania ma kluczowe znaczenie dla właściwego rozwoju i przebiegu ciąży.

Organizm kobiety przez najbliższe dziewięć miesięcy będzie poddany ogromnemu wysiłkowi, co jest związane z rosnącym maleństwem, porodem, a później karmieniem piersią.

Jeśli już wiesz, że spodziewasz się dziecka, na pewno towarzyszą ci skrajne emocje, obok szczęścia pojawia się strach o przebieg ciąży.
Dodatkowo zastanawiasz się, jak ma wyglądać dieta, czy dotychczasowa jest aby właściwa, a może należy wprowadzić pewne zmiany, by zapewnić jak najlepszy rozwój dla swojego maluszka. Każda mama chce, jak najlepiej dla dziecka , pragnie jego szczęścia, a przede wszystkim zdrowia.

zdrowie dziecko programowanie żywienie

Programowanie żywieniowe

Według hipotezy programowania żywieniowego kluczowy jest okres ciąży oraz pierwsze trzy lata życia dziecka, w którym dochodzi do zaprogramowania metabolicznego organizmu oraz tworzenia prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzięki zbilansowanej diecie z odpowiednimi produktami i odpowiednio zaplanowanymi posiłkami możemy wpłynąć na zdrowie dziecka, a tym samym ograniczyć w przyszłości ryzyko zachorowania na najczęstsze choroby cywilizacyjne, które dotykają dorosłych.

Sposób żywienia jest ważny zarówno u noworodków, jak i niemowląt. Istotne jest to, co i jak jedzą. Żywienie tak małych dzieci znacząco wpływa na ich późniejsze życie. Kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych to zapewnienie właściwego wzrostu i rozwoju młodego organizmu. Ponadto ochrona przed nadwagą, otyłością i wszystkimi chorobami z nich wynikającymi.

Tyczy się zarówno to przedszkolaków, jak i starszych dzieci uczęszczających już do szkoły. To co jedzą na co dzień, ma odbicie w przyszłości, a zarazem wpływa na dobre samopoczucie i właściwy rozwój fizyczny.

BLW wybór dieta płock

W czym mogę pomóc:

  • Przedstawić różnicę między karmieniem naturalnym a sztucznym i umożliwić najlepszy wybór żywienia.
  • Nauczyć odpowiedniego wprowadzania pokarmów rozszerzających do diety dziecka.
  • Zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas rozszerzania diety.
  • Zapoznać z BLW (Bobas lubi wybór) i pokazać jak je wdrożyć w codzienne życie.
  • Prawidłowo zbilansować dietę dla dzieci wieku od 1-3 lat i dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.
  • Rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące „kryzysów” w karmieniu dzieci: czy w domu mam niejadka? Czy to neofobia?  Dlaczego znowu nie chce jeść, czy to jest bunt?
  • Odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z suplementacją dzieci – czy faktycznie jest ona niezbędna?

Dietetyk kliniczny Julita Nowak

...indywidualne podejście, profesjonalna dietoprofilaktyka i dietoterapia

Dietetyka kliniczna

Profesjonalna dietoprofilaktyka i dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych prowadzona w oparciu o kompleksową i aktualną wiedzę

Żywienie człowieka

Przekazywanie konkretnej wiedzy dotyczącej zasad żywienia człowieka, bezpieczeństwa produkcji żywności, utrwalania i jej przechowywania

Pierwsza wizyta

Jak będzie wyglądało spotkanie z dietetykiem?

Na pierwszym spotkaniu zostanie omówiony szczegółowo Twój dotychczasowy sposób żywienia, styl życia, stan zdrowia, przebyte choroby. Uzyskasz, także wszelkie niezbędne informacje dotyczące swojej masy i budowy ciała. Omówiony zostanie plan dietetyczny, zalecenia, oczekiwania i Twoje cele, którym się będziemy przyglądać w trakcie całego procesu dietoterapii. A wszystko po to, by móc osiągnąć jak najlepsze wyniki i cieszyć się zdrowiem.